05 STY 2018

Obraz Krzysztofa Zięcika pt.: Zmartwychwstanie
Obraz Krzysztofa Zięcika
pt.: Zmartwychwstanie

Przełom roku 2017/2018 w galerii bibliotecznej Dwójki na Piaskach należy do Krzysztofa Zięcika. Artysta zapisał się już na trwałe w pejzażu czeladzkiej kultury.

Od wielu lat maluje, tworzy poezję, organizuje też wystawy plastyczne innych członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Miał dużo wystaw indywidualnych oraz brał udział w licznych zbiorowych. W dzielnicy Piaski, w której mieszka, nie gości jednak często. Tym bardziej zapraszamy do obejrzenia cyklu obrazów "Sacrum Zagłębiowskie – 25 lat Diecezji Sosnowieckiej", który powstał w 2016 roku
i obejmuje 10 prac. Można wśród nich zobaczyć Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika w Czeladzi, Kosciół św. Archaniołów na Piaskach czy Kościół św. Tomasza w Sosnowcu.

Wystawę można oglądać do 18.01.2018, chociaż biblioteczna Dwójka już teraz zapowiada następne spotkanie z twórczością Krzysztofa Zięcika, które nastąpi jeszcze w tym roku.