04 CZE 2018

Rodzinnie i wesoło z Biblioteką!

Rozwiązujemy zadanie w parku

Literatura to wcale nie jest bzdura - to hasło tegorocznej edycji bibliotecznych podchodów. Dlaczego takie?

Bo okazało się, że po mieście krąży pogłoska jakoby książki służyły do wielu różnych rzeczy, ale absolutnie nie można dowiedzieć się z nich niczego mądrego. Co więcej, podobno czytanie jest nudne a wszystko, co przeczytamy w książkach to zwykłe bzdury. Ta wiadomość wstrząsnęła nami – czeladzkimi bibliotekarkami, toteż musiałyśmy pokazać, że jest inaczej. Pomogli nam wierni czytelnicy oraz kandydaci na czytelników, którzy nie bali się zmierzyć z trudnymi zadaniami (tak myśleli organizatorzy, bo uczestnicy jednogłośnie orzekli, że dla nich to była łatwizna). Pytania były różne: wyszukiwanie w książkach zakodowanych stron, haseł, podpowiedzi, rozwiązywanie matematycznych łamigłówek, odszyfrowywanie tajemnych haseł, przeprowadzanie naukowych eksperymentów oraz ćwiczenia ruchowe i sprawnościowe. Bawiliśmy się świetnie. To były wspaniałe chwile spędzone na wspólnej zabawie dzieci i rodziców, którzy przypomnieli sobie czasy dzieciństwa a jednocześnie świetna integracja pokoleniowa. Na najmłodszych czekały dyplomy i upominki, na wszystkich słodki poczęstunek. A po drodze dla strudzonych dzieciaków były lody - smaczna niespodzianka, którą zasponsorowała nam CAFE DESA. Serdecznie dziękujemy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, spisaliście się na medal!