05 CZE 2017

Przyjdź, przeczytam Ci bajeczkę!

Pani Agata dyryguje chórkiem

W Filii 4 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Przyjdź, przeczytam Ci bajeczkę".

Tym razem gościliśmy panią Agatę Krajewską, dyrygentkę, pianistkę i specjalistkę do spraw promocji Kopalni Kultury. Pani Agata przeczytała sześciolatkom z Przedszkola Nr 9 opowiadanie J. Krzyżanek "Jak kura nie chciała być kurą". Jest to zabawne opowiadanie o przygodach kury Adeli, u której mieszkał krasnoludek Karol spełniający wszystkie jej kaprysy. A miała ich kilka, raz chciała być biedronką, raz poduszką, a innym razem łąką, ale ciągle była niezadowolona. Gdakanie niezadowolonej Adeli stało się inspiracją do współnej zabawy. Ściany biblioteki aż trzęsły się, kiedy chór złożony z kurek i kogucików, pod batutą pani Agaty, piał i gdakał raz wysoko, a raz nisko. Pani Agacie dziękujemy za świetną zabawę.