Strona główna/Aktualności/Czeladzcy autorzy literatury dziecięcej i młodzieżowej

Czeladzcy autorzy literatury dziecięcej i młodzieżowej

25 Sierpnia 2023

W Galerii Ekslibris MBP w Czeladzi prezentowana jest wystawa, przybliżająca sylwetki i twórczość pisarzy i ilustratorów związanych z najstarszym miastem Zagłębia pt. Czeladzcy autorzy literatury dziecięcej i młodzieżowej.

W gablotach można zapoznać się z biografią twórców, zobaczyć zdjęcia i książki, pooglądać biblioteczne kroniki z wpisami ze spotkań autorskich oraz przeczytać specjalnie napisane przez nich dedykacje dla czeladzkich czytelników. Część dokumentów prezentowanych na wystawie pochodzi ze zbiorów bibliotecznych, inne z kolei pozyskaliśmy bezpośrednio od samych artystów, którzy chętnie podzielili się z nami swoimi wspomnieniami i posiadanymi materiałami (za co należą im się ogromne podziękowania).

Wystawę można oglądać do połowy września w godzinach otwarcia biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!

W fotogalerii można obejrzeć fotografie wystawy: KLIK