23 LUT 2018

Pomiędzy drzwiami. Czeladzkie wędrówki Anety Formickiej

Plakat informacyjny

W marcu i kwietniu zapraszamy na wystawę zdjęć Anety Formickiej, które powstały pod koniec ubiegłego roku.

Jak mówi sama autorka: Te zdjęcia powinny powstać dużo wcześniej, ale jak wszystko w życiu czekały na odpowiedni moment. Z każdej podróży przywoziłam zdjęcia, dużo różnych zdjęć pomiędzy, którymi zawsze pojawiały się, robione zupełnie nieświadomie, drzwi. Fascynowała mnie w nich ich odmienność i niepowtarzalność. Mnogość znaczeń, jakie ze sobą niosą i form, jakie mogą przybierać. Zdjęcia postanowiłam zebrać w jeden katalog i nagle okazało się, że są zdjęcia drzwi z różnych zakątków świata, a nie ma tych najważniejszych dla mnie – z Czeladzi. I tak przypadkiem, zainspirowana rozmową z panią Ewą Ambroży, postanowiłam jak najszybciej mój zbiór uzupełnić. Tak powstał cykl, który mogą Państwo oglądać.

Aneta Formicka urodziła się w Czeladzi, dyplom uzyskała w Katedrze Projektowania Graficznego na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Pracuje w dziale marketingu jednej z dużych sieci branży IT, prowadzi własną firmę, zajmuje się reklamą, grafiką, rysunkiem, fotografią – ostatnio próbuje łączyć te dziedziny w jedną formę przekazu. Jest też managerem dwóch zespołów muzycznych: Konopians oraz The Harpagans, fotograficznie wspomaga zespół Box Canyon.

Wystawa prezentowana będzie od 5 marca do 20 kwietnia w godzinach pracy Biblioteki (ul. 1 Maja 27)
Wernisaż wystawy 20 marca o godz. 18.00