20 GRU 2019

Poetycko-muzyczny wieczór w bibliotecznej Dwójce

Wspólne zdjęcie

Boże Narodzenie tuż tuż. Wraz ze zbliżajacym się czasem, który dzieli nas od tych dni zwiększa się przedświąteczny pośpiech.

W tej gorączce przygotowań każdemu przyda się chwila oddechu. By oderwać nasze myśli od spraw codzienności Filia nr 2 razem ze sceną poetycko-muzyczną Akwamaryn zaprosiła do uczestnictwa w wyjątkowym spotkaniu. W trakcie wieczoru w jedność złączyła się poezja, muzyka oraz malarstwo. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać wierszy Krzysztofa Zięcika, recytowanych przez panie z grupy Akwamaryn (Irena Owsianka, Alfreda Mikusek, Danuta Podjasek, Aleksandra Golda, Irena Wilanowska, Elżbieta Szwej). Natomiast piękne kreacje, w których występowały przyczyniały się do wprowadzenia odpowiedniego nastroju. Poezja była komentarzem do aktualnie prezentowanej na Piaskach wystawy "Na drodze ku wieczności". Do każdego obrazu przypisana była sentencja, która pomagała odbiorcy w interpretacji ale jej nie narzucała. Niesamowitym uzupełnieniem była oprawa muzyczna, o którą zatroszczyła się pani Bożena Machel. Wieczór uwieńczyliśmy podziękowaniami dla artystów oraz oczywiście świątecznymi życzeniami. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze a magiczny nastrój zachęcił do rozmów prowadzonych po zakończeniu części artystycznej.