Strona główna/Aktualności/I ty możesz zostać bibliotekarzem - dzień pierwszy

I ty możesz zostać bibliotekarzem - dzień pierwszy

17 Maja 2023

Tydzień Bibliotek obfitował w wydarzenia. 11 maja Filię nr 2 odwiedzili uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi.

Pierwszy dzień akcji "I Ty możesz zostać bibliotekarzem" polegał na poznaniu bibliotecznych niuansów. Dzieci dowiedziały się, jak klasyfikowane są książki, w jaki sposób układany jest księgozbiór, do czego potrzebują karty bibliotecznej i wiele więcej. Następnie wypełniły krótki test, który pozwolił nam wyłonić troje najlepszych zawodników. Otrzymali oni wyjątkowe zadania, dzięki czemu zajęli kolejno miejsca na podium. Nagrodami dla zwycięzców były dyplomy oraz książki ufundowane przez czeladzką radną Monikę Pawlik, która aktywnie wspierała uczestników konkursu.

Serdecznie dziękujemy Pani Monice za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia oraz Szkole Podstawowej nr 7 za udział w konkursie.

Zdjęcia z tej wyjątkowej wizyty można obejrzeć w naszej galerii: KLIK