Strona główna/Aktualności/Wspólne rapowanie z raperami w Filii nr 1

Wspólne rapowanie z raperami w Filii nr 1

18 Maja 2022

16 maja w Filii nr 1 odbyło się spotkanie warsztatowe "Hip hopowa jedynka" z raperami.

Prowadzący je Mateusz Skajsdelimit Wilkoń w profesjonalny sposób pokazał 6-latkom z Przedszkola nr 7, 5-latkom z Przedszkola nr 5 i uczniom z ZSS zabawę dźwiękami z beatboxem (wydawaniem dźwięków naśladujących instrumenty za pomocą ust). Poza tym dzieci dowiedziały się, jak tworzyć zapętlone kilkupiętrowe utwory muzyczne z wykorzystaniem różnych dźwięków. Dzieci nagrywały swoje imiona za pomocą mikrofonu i mini-studia a później bawiły się dźwiękiem tych nagrań na płytach u DJ-a. Proste zadania rytmiczne, raperskie rymowanie słów z pozytywną rywalizacją zapewniły świetną zabawę. Całość poprowadziło trzech instruktorów : rap/wokal, DJ oraz beatboxer.

Podsumowaniem warsztatów będzie występ dzieci podczas koncertu "Rapujemy baśnie", który odbędzie się 8 czerwca o godz. 10.00 w Kopalni Kultury.
Już dziś zapraszamy rodziców uczestników, znajomych a także wszystkich zainteresowanych!

Działania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Fotorelację ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii: KLIK