11 LUT 2019

Podróże w obiektywie Wojciecha Skórki

Plakat informacyjny

Wojciech Skórka – niestrudzony kronikarz rzeczywistości, fotograf z Sosnowca. Z fotografią zetknął się już w latach 80-XX w. Wzorując się na dawnych mistrzach fotografii takich, jak: Ansel Adams czy Edward Weston.

Starał się uchwycić niepowtarzalną ulotność mijającej chwili. Fascynuje go zarówno tworzenie nastrojowych pejzaży jak i pełnych emocji ludzkich portretów czy dokumentowanie zachodzących zmian w miejskim środowisku. Fotografia jest dla niego zatrzymaniem ulotnej chwili z toczącej się wokół nas sytuacji. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie, Stowarzyszenia Miłośników Fotografii przy Miejskim Klubie J. Kiepury w Sosnowcu.

Tym razem zagościł w progi czytelnianej galerii MBP Filii nr 2 z wystawą pt. Podróże w obiektywie Wojciecha Skórki – Wyspy Kanaryjskie, na którą zapraszamy od 11.02.10 do 16.03.19.