12 CZE 2017

Pod niebem Bretanii

Plakat promujący akcję

Bretania to niepowtarzalne krajobrazy wybrzeża Atlantyku, to piękne piaszczyste plaże i skaliste klify, o które z hukiem rozbijają się fale.

To także tradycyjne małe miasteczka i wioski, jak Carnac – słynące z kamiennych kręgów czy kurorty jak Saint-Malo. Zwiedzając te urokliwe miejsca, gdzie mieszają się kultury anglosaska z romańską, trzeba koniecznie spróbować małży i lokalnego alkoholu wytwarzanego z jabłek.
Na wędrówkę po tych niezwykłych zakątkach Francji zabierze nas Pani Maria Czepiel podczas spotkania pt. "Pod niebem Bretanii" i pokazu multimedialnego, które odbędą się w dniu 20.06.2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Piaskach. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków podróży.