Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

25 MAR 2016

Piegi są małe, piegi są duże, piegi odnajdziesz w całej naturze

Bibliotekarka czytająca dzieciom bajkę
Bibliotekarka czytająca dzieciom bajkę

Marcowe zajęcia literacko – plastyczne Filia1 rozpoczęła od '' Bajek pana Krasickiego'', na które przybyły grupa integracyjna 5-latków z Przedszkola Nr 7 i 5-latków z Przedszkola Nr 4.

Po krótkiej prezentacji sylwetki biskupa Ignacego Krasickiego oraz obejrzeniu mini teatrzyków: ,,Kruk i lis'', ,,Przyjaciele'' , ,,Mysz i kot'', dzieci przystąpiły do żywej dyskusji na temat próżności przypisanej krukowi, czy zazdrości cechującej lisa. Na zakończenie zajęć pięciolatki chętnie zapełniały las pana Krasickiego leśnymi zwierzątkami, poznanymi dzięki bajkom autora.

Piosenką i wierszykami o piegach Filia1 powitała natomiast młodsze dzieci z Przedszkoli nr 4 i nr 7.

Przedszkolakom trudno było policzyć piegi na twarzy Pippi Langstrump, Pana Kleksa, Ani Shirley i innych piegowatych bohaterów. Według niektórych są one oznaką inteligencji i chronią przed katarem. Dzieci, po obejrzeniu książek i multimedialnej prezentacji, ochoczo zabrały się do wyklejania dziewczynki o włosach w kolorze marchewki i z mnóstwem kropek na twarzy, zwaną też Pippi Pończoszanką.

Do świata robotów w 10 rocznicę śmierci Stanisława Lema zostali zaproszeni podopieczni OWDziR.

Była to okazja do przypomnienia sobie postaci największego polskiego pisarza fantastyki naukowej, którego książki przetłumaczono na 41 języków. Za wkład w literaturę został odznaczony Orderem Białego Orła, a planetoidę i pierwszego polskiego satelitę nazwano jego imieniem. Kochał Tatry, dlatego być może w Zakopanem, w Domu Literatów Astoria napisał najsłynniejsze dzieła. Uczestnicy zajęć poprzez książki i pokaz multimedialny poznali również bohaterów beletrystyki Lema, którymi najczęściej byli samotnicy i indywidualiści. Wielką frajdę sprawiło dzieciom wykonanie własnych robotów z wykorzystaniem pudełek, folii aluminiowej i plastikowych słomek.

 

 

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl