02 LIP 2018

Pasja Malarska

Galeria obrazów Mirosława Lipskiego

Pasja Malarska - to tytuł wystawy malarstwa Mirosława Lipskiego, którą można oglądać w Filii Nr 2.

Dorobek autora tworzą prace o różnej tematyce: pejzaże, kwiaty, martwe natury oraz sceny rodzajowe w technice olejnej. Pan Mirosław Lipski malować lubi od dziecka ale pierwszy obraz namalował dla żony mając 42 lata. Inspiracją były na początku dzieła dawnych mistrzów (przede wszystkim holenderskich, francuskich, rosyjskich i polskich). W latach 2004-2018 r. wziął udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Od 2004r. jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Na wernisażu, który odbył się w dniu 27.06.2018 r., artysta nazwał tutejszą ekspozycję "Powrotem Sentymentalnym", gdyż w dzieciństwie mieszkał na tzw. "Betonach". Biblioteka na Piaskach gości u siebie 38 obrazów M. Lipskiego.

Wszystkich miłośników piękna serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w lipcu i sierpniu bieżącego roku.