Strona główna/Aktualności/Pajęczyna czasu - malarstwo Krzysztofa Zięcika

Pajęczyna czasu - malarstwo Krzysztofa Zięcika

10 Listopada 2021

Historia i współczesność łączą się ze sobą w tych niespokojnych czasach. Doskonale zobrazował to w swoich pracach malarskich Krzysztof Zięcik, tytułując swój cykl „Pajęczyna czasu”.

Inspiracją była pandemia, która zatrzymała świat: ludzi, zwierzęta i rośliny. Zostały one przedstawione w formie fatamorgany, która wkrótce pozostanie tylko historią dla nas i przyszłych pokoleń. Tytuł wystawy został zaczerpnięty z jednego z tomików wierszy Krzysztofa Zięcika.

Trzon kolekcji „Pajęczyna czasu” stanowi 10 obrazów, które można oglądać w oknach wystawowych biblioteki, natomiast ciąg dalszy wystawy można obejrzeć w „Dwójkowej” galerii.

Zapraszamy do Filii Nr 2 od 9.11 do 31.12, aby w spokoju kontemplować znaczenie upływającego czasu.