14 LIS 2019

Opowieści śmiesznej treści

Grupa Krasnoludków z autorką

W słoneczny, listopadowy poniedziałek w naszej bibliotece mieliśmy przyjemność gościć autorkę książek dla dzieci - Renatę Piątkowską.

Towarzyszyła jej lektorka, pani Malwina, która w profesjonalny i przezabawny sposób czytała fragmenty tekstów z książek pisarki. Na pierwsze spotkanie w czeladzkiej książnicy przybyli trzecioklasiści wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 2. Natomiast drugie spotkanie przeznaczone było dla starszaków i ich opiekunów z Przedszkola nr 1. Pani Renata zabrała naszych czytelników w literacką podróż po swoich książkach, opowiadała o pisaniu, a także zaproponowała zabawę ruchową "jak powstaje książka". Autorka poruszyła również ważny temat opieki nad zwierzętami, szczególnie w okresie zimowym. Podczas obu spotkań na sali wybuchały salwy śmiechu, a dzieci chętnie wdawały się w rozmowę z naszym gościem. Na zakończenie były oczywiście autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, współfinansowane ze środków Instytutu Książki.