21 MAR 2019

Od wiosny do wiosny - malarstwo Ewa Moneta

Plakat informacyjny

Wiosna (kalendarzowa i astronomiczna) już się rozpoczęła. Z tej okazji Filia nr 2 na Piasksach zachęca do oglądania wystawy malarskiej pt. "Od wiosny do wiosny", składającej się z ok. 40 obrazów.

Ewa Moneta jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej na kierunku wychowanie plastyczne. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Sosnowcu. Swoją pasję artystyczną traktuje jako arteterapię zarówno dla siebie, jak i dla uczniów, z którymi na co dzień przebywa. Jest również wolontariuszką świetlicy socjoterapeutycznej w Będzinie, gdzie dzieli się z podopiecznymi swoim talentem. Maluje w wolnych chwilach, głównie pejzaże i kwiaty. Farbę olejną na płótno nakłada szpachlą, co zapewnia niepowtarzalny efekt. Warsztat doskonali między innymi dzięki uczestnictwu w plenerach malarsko-rzeźbiarskich. Poza malarstwem zajmuje się rzeźbą w glinie, zdobieniem porcelany oraz tworzeniem ceramicznej biżuterii. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Krakowie, Sosnowcu, Będzinie itd. Ewa Moneta należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz Grupy Plastycznej "Relacje".

Obrazy pani Ewy Monety można oglądać od 21.03 do 27.04. Serdecznie zapraszamy.