24 MAJ 2019

Na planecie Małego Księcia

Bibliotekarka czytająca dzieciom

Na wulkanicznej Planecie Małego Księcia - B 612 znalazły się dzieci podczas majowego Spotkania za regałem.

Przyjaźń to wielkie słowo, a wrażliwość na świat i ludzi to ogromna wartość. Tekst "Małego Księcia" Antoine'a Saint – Exuperego jest jednym z najdoskonalszych przykładów tego zagadnienia. Piękny język i ciekawa historia, która uczy i wzrusza – tak skomentowali uczestnicy po wysłuchaniu fragmentów książki. Nasza tablica magnetyczna i prezentacje multimedialne są niezawodne do zabawy i nauki. I tym razem nie było inaczej! Mały Książę, wędrując po różnych planetach poznaje Latarnika, Króla Samoluba, Geografa, ale dopiero Lis z Ziemi uświadamia mu wartość miłości i przyjaźni. To, co najważniejsze, niewidoczne jest dla oczu. Dlaczego Róża – jedna z głównych bohaterek powieści została porzucona? Na to i inne pytania odpowiedziała dziecięca "burza mózgów". W prace plastyczne - Moja własna róża - dzieci włożyły dużo zaangażowania i uczuć. Przepiękny efekt można obejrzeć w galerii zdjęć.