03 GRU 2019

Na drodze ku wieczności

Plakat informacyjny

Nieskończoność, nieprzemijalność, trwałość - słowa te dzisiaj rzadko zajmują nasze myśli. Współczesny świat wymaga od każdego człowieka życia w intensywnym tempie, nie pozwalając na chwilę refleksji. Filia nr 2 niejako na przekór temu pędowi zaprasza do zadumy.

Po raz kolejny odbiorcy będą mogli zapoznać się z twórczością Krzysztofa Zięcika. Od 2-31 grudnia 2019r. w bibliotecznych progach zagości wystawa pt. "Na drodze ku wieczności". Cykl 16 obrazów przedstawia człowieka w różnych etapach jego życia, zmagającego się z zagrożeniami jakie niesie dzień powszedni. Trudności te łatwiejsze są dla niego do pokonania, gdy kieruje się w codzienności etyką wypływającą z wiary. Całość projektu malarskiego dopełniają słowa z Ewangelii oraz innych źródeł religijnych. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Filii oraz oglądania wystawy.