11 MAJ 2018

Literatura to wcale nie jest bzdura - biblioteczne podchody

Plakat informacyjny

Podchody i gry miejskie nieustannie cieszą się popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Dlatego w maju zapraszamy na kolejną edycję bibliotecznych podchodów.

Tym razem zadania dla drużyn będą dotyczyć szeroko pojętej literatury dziecięcej, bo hasło przewodnie brzmi "Literatura to wcale nie jest bzdura”.

Podchody odbędą się w piątek 25 maja 2018 r., startujemy między 16.45 a 17.00 z Biblioteki Głównej (ul. 1 Maja 27), tam też kończymy.

Do zabawy zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat, warunek konieczny to obecność opiekuna (osoby dorosłej).

W tym roku zostaną przygotowane do wyboru dwie równoległe ścieżki – pierwsza w tradycyjnej formie, a druga multimedialna. Aby móc skorzystać ze ścieżki multimedialnej potrzebny będzie własny telefon lub tablet z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją służącą do odczytwania kodów QR (w razie pytań prosimy o kontakt).

Przed startem każda drużyna otrzyma zadania do wykonania oraz mapkę. Celem gry jest znalezienie miejsc w Bibliotece oraz na terenie miasta, w których zostaną ukryte zagadki (obszar dostosowano do wieku uczestników). Każda kryjówka mniej lub bardziej nawiązywać będzie do tematu gry i literatury. Uczestnicy będą musieli wykazać się orientacją w terenie, umiejętnością czytania ze zrozumieniem, sprawnością, a przede wszystkim dużą dawką poczucia humoru. W zabawie liczyć się będzie punktacja, zmieszczenie się w czasie przewidzianym na wykonanie zadań oraz ukończenie podchodów do godz. 19.00. Dla każdej drużyny przewidujemy drobny upominek.

Co należy zrobić, aby wziąć udział?

Do 23 maja zgłosić drużynę (max. 5-osobową), w skład której wejdą dzieci oraz co najmniej 1 osoba dorosła:

• telefonicznie: 32 265 10 02

• osobiście w siedzibie MBP w Czeladzi przy ul. 1 Maja 27

• drogą mailową na adres: czytelnia[at]mbp.czeladz.pl (zamiast [at] prosze wpisać symbol @)- w tytule należy wpisać PODCHODY BIBLIOTECZNE, a w treści wymienić wszystkich członków drużyny z imienia i nazwiska, podać wiek każdej z osób, podać nazwę teamu oraz informację, z której ścieżki (tradycyjnej lub multimedialnej) drużyna będzie korzystać.