30 MAJ 2018

Lapbooki

Dzieci z lapbookami

Filia nr 1 zakończyła nowy cykl zajęć przeznaczony dla uczniów. Wzbudzał on spore zainteresowanie.

Nasza filia w ramach zajęć literacko - plastycznych ponownie zaprosiła wychowanków Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny na warsztaty tworzenia Książki spersonalizowanej - lapbooka. Dla ciekawych zagadnienia przypomnijmy, są to ściągi wykonywane przez dzieci, mające poprzez zabawę dopomóc w nauce. Podczas pięciu spotkań uczestnicy wykonywali lapbooki z historii Polski i Europy, z języka polskiego, a konkretnie ortografii i słowotwórstwa oraz matematyki (tabliczka mnożenia, ułamki, ćwiczenia z dodawania i odejmowania), która jest królową nauk. Rozwiązując przygotowane zadania i zagadki, kolorując ilustracje, zgłębiali poszczególne zagadnienia. Okazało się, że są sprytne sposoby na odróżnienie głosek ustnych od nosowych, zrozumienie ułamków, szybkie zapamiętanie dat. Uczniowie przy tym dobrze się bawili tworząc własne gry planszowe. Każdy z nich swoje pomoce naukowe schował w ozdobnej teczce z "czekoladowym kalkulatorem", czy kolorowymi zakładkami.

Projekt był współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.