Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

30 MAJ 2019

Kurczę blade

Bibliotekarka opowiadająca bajkę dzieciom
Bibliotekarka opowiadająca bajkę dzieciom

W bibliotecznym "Wesołym miasteczku" powitaliśmy uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół.

Ponownie wykorzystaliśmy technologię VR proponując dzieciom i ich opiekunom przejażdżkę roller coasterami, a dla mniej odważnych karuzelami. W Bibliotekolandii było super odlotowo. Dodatkowo odwiedziliśmy kosmos i nie zabrakło czasu na tradycyjne gry planszowe. Grupa 6 – latków, tym razem z Przedszkola nr 7, została pasowana na młodych czytelników w "Skaczącej bibliotece". Po przypomnieniu zasad zapisu, regulaminu i etykiety bibliotecznej, przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę, po której zostali pasowani na czytelników. Zakładki i pamiątkowe dyplomy na pewno będą o tym przypominać. Nadszedł czas na skaczące zabawy. Nie mogło zabraknąć gumy do skakania i gry w klasy. Teatrzyk Mima do wiersza W. Chotomskiej "Kurczę blade" również wymagał sprawnych podskoków przez koło hula – hop.

Nie zapomnieliśmy również o pięciolatkach z Przedszkola nr 4. Przywitaliśmy dzieci kosmicznymi zagadkami. Złota, świetlana kula, która swym ciepłem Ziemię otula – Dzień Słońca obchodzony w maju, skojarzył się dzieciom z wakacjami i pysznymi lodami. Wiedza dzieci na temat kosmosu była imponująca. Wybrane publikacje i wyświetlane slajdy pogłębiły jeszcze ich wiedzę. Przez własnoręcznie wykonane teleskopy przedszkolaczki oglądały gwiazdozbiory, ukryte w kolorowych książkach. 

Który kot to szczęściarz – bezpański czy domowy? Czy czarny kot przynosi pecha? W ramach głośnego czytania w przedszkolach nasi milusińscy wysłuchali zabawnych wierszyków o pociesznych psotnikach z książki A.Frączek pt. "Kotostrofy czyli o kotach strofy".

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl