21 LIS 2017

Kto mieszka na Księżycu?

Bibliotekarka czytająca dzieciom

Filia nr 1 nie uległa listopadowej melancholii, proponując szereg ciekawych spotkań.

Pięcio i sześcio-latki z Przedszkola nr 7 poznały barwne sylwetki postaci stworzonych przez autora książek Rene Goscinnego : Asterixa, Obeliksa, Mikołajka i innych chłopaków. Dowiedziały się jak wyglądała sala lekcyjna w czasach Mikołajka i w co się bawiły dzieci. Pokaz multimedialny zilustrował wioskę Gallów oraz ich wygląd i zajęcia. Dzieci z radością obejrzały komiksy R. Goscinnego z całą galerią zabawnych i ciekawych bohaterów, często wzbudzających uśmiech i sympatię. W części plastycznej mali goście wypełniali kontury postaci Asterixa i Mikołajka używając do tego farb i gąbek.

Dzieci dobrze wiedzą jak ważni są dziadkowie i babcie.

W trakcie pogadanki 6 - latki z Przedszkola nr 4 chętnie opowiadali o swoich bliskich. Przypadający na 14 listopada Dzień Seniora był doskonałą okazją do przypomnienia wartości osób starszych, potrzeby ich uszanowania i budowania więzi rodzinnych. Przygotowana prezentacja multimedialna pokazała starszych ludzi prezentowanych w malarstwie. Dla wielu artystów stanowili źródło inspiracji i fascynacji. Na naszych zajęciach dzieciaczki miały okazję wykonać sympatyczny upominek dla swoich dziadków. Włożyły w to sporo serca i pracy. ,,Trójwymiarowe” obrazki w ramkach mieniły się piękną kompozycją kolorowych kwiatów, które z pewnością rozweselą jesienną aurę.

Mało kto lubi listopadową szarugę, dlatego wspólnie z 4 - latkami z Przedszkola nr 7 przywołaliśmy uroczą zimę.

W Filii nr 1 zagościły sikorki, gile, sroki, gawrony - bohaterowie czytanych wierszyków. Wyświetlane slajdy i przygotowane książki pokazały dzieciom różne sporty zimowe. Były również okazją do dyskusji na temat zasad bezpieczeństwa w trakcie białych szaleństw. Nadszedł czas na wyczarowanie głównego atrybutu zimy - śniegu. Do tego niezbędna była soda oczyszczona i odżywka do włosów. Z przygotowanej masy czterolatki ulepiły zabawne bałwanki. Namalowane zimowe pejzaże z wykorzystaniem czarnego papieru i miętowej pasty dopełniły wizerunek pięknej zimy.

Do "Baśniowego świata przedszkolaka" przybył tym razem pewien szlachcic. Książka Wojciecha Lasowskiego pt. "Opowieść o czarowniku Twardowskim" zapoznała dzieci z oczytanym i sprytnym bohaterem , można by rzec - dzisiejszym szalonym naukowcem.