Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

29 LIS 2016

Kozucha Kłamczucha

Dzieci robiące owce z warzyw
Dzieci robiące owce z warzyw

Listopadowe zajęcia w Filii 1 zaczęliśmy Światowym Dniem Wegan. 6-latki z Przedszkola nr 7 wykazały się niezwykłą wyobraźnią tworząc stado owiec z kalafiora i oliwek.

Dowiedziały się także co jedzą weganie i jak należy prawidłowo się odżywiać by być zdrowym. Zwierzaki towarzyszyły nam i w kolejnych dniach miesiąca. Dwie inne grupy przedszkolaków – 5/6-latki z Przedszkola nr 7 oraz 6-latki z Przedszkola nr 4, wysłuchały bajek Janiny Porazińskiej i stworzyły „Kozuchy Kłamczuchy” z papierowych talerzyków! Ile radości i zabawy było, kiedy ze zwykłego talerzyka powstała kózka!

Poza zajęciami, Filia 1 udała się także na Głośne Czytanie do Przedszkoli nr 4, 7 oraz 11.

Dzieci wysłuchały opowieści o Zuzi z cyklu „Mądra Mysz” i dowiedziały się np. za co przebrać się na bal przebierańców oraz dlaczego teraz po ulicach nie jeżdżą dorożki tylko samochody.

Z końcem miesiąca znów nawiązaliśmy do zwierzaków!

Z grupą integracyjną 4-latków z Przedszkola nr 7 wspólnie obchodziliśmy Dzień Czarnego Kota. Były zgadywanki, kolorowe książki o kotach, ciekawa prezentacja, a na koniec zajęcia plastyczne, na których można było się pobrudzić. Dzieciaczki stworzyły piękne obrazki kotów, udowadniając, że czarny kot da się lubić!

Listopad jest też miesiącem wróżb. Pierwszą szansę na przepowiedzenie przyszłości miały dzieciaki ze świetlicy OWDziR.

Tematem zajęć było męskie wróżenie, czyli tak zwane Katarzynki. Wróżyliśmy z papierowych serc, a także z porozrzucanych zapałek. Po wspólnych przepowiedniach na wszystkich czekał miły poczęstunek w postaci pierniczków – Katarzynek. Katarzynkowe wróżby, tym razem w postaci lania wosku odbyły się także na ostatnich zajęciach z 6-latkami z Przedszkola nr 4. Z powstałych woskowych kształtów próbowaliśmy odczytać przyszłość! By uwiecznić swoją wróżbę, dzieci odrysowały kształt na kartce papieru. Co powstało? Sami zobaczcie!

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl