09 PAŹ 2020

Klimat na czytanie - Noc Bibliotek

Hasłem tegorocznej Nocy Bibliotek jest „Klimat na czytanie”, czyli dobry czas na czytanie podczas ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego. To także wypożyczanie i dzielenie się zasobami we wspólnej przestrzeni, jaką jest biblioteka.

Noc Bibliotek to coroczne święto bibliotekarzy i czytelników. Nie mogło go zabraknąć także i w tym roku. Dlatego też podjęliśmy starania, aby je zorganizować, choć ze względu na panującą epidemię miało wyglądać inaczej niż w latach wcześniejszych.

Niestety, ze względu na wprowadzenie strefy żółtej na terenie całego kraju i nowe zasady organizowania imprez kulturalnych (konieczność zapewnienia większej powierzchni na jednego uczestnika) zostaliśmy zmuszeni do odwołania uroczystości. Jest nam z tego powodu przykro, bo długo przygotowaliśmy się na ten dzień.

Jednym z punktów uroczystości miało być wyróżnienie najaktywniejszych czytelników oraz osób, które swoimi pomysłami i zaangażowaniem pomogły wzbogacić ofertę kulturalną Biblioteki. Przygotowaliśmy dla nich okolicznościowe dyplomy i skromne upominki, które będzie można odebrać podczas najbliższej wizyty w Bibliotece.

Serdecznie zapraszamy!