Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

28 WRZ 2017

Kiedy przychodzi Zębowa Wróżka?

Przedszkolaki z pracami plastycznymi
Przedszkolaki z pracami plastycznymi

Powakacyjne zajęcia literacko - plastyczne, Filia nr 1 rozpoczęła Dniem Przedszkolaka, na który zaprosiła 5 - latki z Przedszkola nr 7.

Pierwszy dzień w przedszkolu, aczkolwiek ważny i ciekawy, bywa stresujący. Historia Wojtusia z książki Czesława Janczarskiego Miś Uszatek, zachęciła dzieci do mini pogadanki na temat różnych odczuć związanych z pobytem w przedszkolu. Mali goście oglądając tematyczne książeczki, przekonali się, jak dużo przygód czeka na nich. Wreszcie nadszedł czas na rozruszanie mięśni. Zabawa "Prawe oczko, lewe oczko" rozgimnastykowała również łokcie, ręce, nogi i kolanka. Po tych ćwiczeniach, 5- latki z ochotą przystąpiły do dekorowania przygotowanych antystresowych maskotek. Swoje gniotki ozdabiały wstążkami, bibułą, wełną i flamastrami.

Wzorowy przedszkolak dba o swoje zęby, aby lśniły jak perełki.

Z takim założeniem Filia nr 1 przygotowała zajęcia dla 6 - latków i grupy integracyjnej z Przedszkola nr 7. Przypomniała dzieciom o Światowym Dniu Dentysty, obchodzonym we wrześniu. Mali goście poprzez książki i wyświetlane slajdy poznały wiele ciekawostek związanych z higieną jamy ustnej. Czy ktoś słyszał o magicznych pastach pozostających na zębach przy złej technice szczotkowania? Teraz już tak! Przedszkolaczki zaznajomiły się również z budową, rodzajami i przeznaczeniem poszczególnych zębów, przenosząc się do gabinetu stomatologicznego. Po tej dawce wiedzy rozwiązywały zagadki. Prace plastyczne polegały na namalowaniu białego ząbka na czarnej kartce, z użyciem miętowej, zmieniającej kolor pasty.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl