Strona główna/Aktualności/Dziecko w malarstwie - obrazy haftowane

Dziecko w malarstwie - obrazy haftowane

29 Marca 2024

Filia nr 2 ma przyjemność po raz kolejny w swojej Galerii wystawiać obrazy Wielkich Mistrzów malarstwa wykonane techniką haftu.

Autorką tych niesamowitych dzieł sztuki jest Elżbieta Soczewa-Piętą urodzona w Czeladzi, a obecnie mieszkanka Sławkowa. Jest magistrem Nauk Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Ta wielka miłośniczka kotów i ogrodów jest pasjonatką haftu, którym interesuje się od 1981 roku. Na jej dorobek artystyczny składają się głównie portrety najwybitniejszych malarzy świata. Tematem przewodnim aktualnej wystawy jest dziecko w malarstwie.

W galerii umieściliśmy zdjęcia przykładowych prac autorki wystawy ---> KLIK

Wystawę można zwiedzać od 4.04.2024 - 31.05.2024 roku w godzinach otwarcia Filii nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi przy ul. Nowopogońskiej 227 D-E

Serdecznie zapraszamy!