08 PAŹ 2018

Kalejdoskop marzeń Teresy Wiekiery

Plakat informacyjny

W bibliotecznej "DWÓJCE" na Piaskach kolejna interesująca wystawa obrazów oraz ceramiki.

Autorka - Teresa Wiekiera jest będzinianką. Posiada wykształcenie techniczne. Ponad 10 lat temu znalazła się w pracowni plastycznej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i tam pod kierunkiem instruktora plastyka Sylwii Nowak, zaczęła poznawać tajniki warsztatu artysty - plastyka. Od 2009 roku jest związana z pracownią malarstwa sztalugowego Ośrodka Kultury w Będzinie, gdzie bierze udział w zajęciach prowadzonych przez Romualda Korusa. Posługuje się pastelami, akrylami i malarstwem olejnym. Teresa Wiekiera podejmuje w swych obrazach różne tematy.
Chętnie uczestniczy w licznych konkursach oraz w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Od 2008 jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Zapraszamy do oglądania wystawy malarstwa Teresy Wiekiery w Filii nr 2 do dnia 16 listopada 2018r