31 MAJ 2019

Ja czytam - DKE

Wspólne zdjęcie

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W wielu szkołach uczniowie już odliczają dni do ostatniego dzwonka. Zakończenie roku to także czas podsumowań. Nie inaczej jest w bibliotece.

W miniony poniedziałek (28.05.2019r.) Filia nr 2 już po raz ostatni zaprosiła uczniów z klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 7. Impulsem do spotkania była ksiażka polskich autorów piszących dla dzieci i młodzieży "Gorzka czekolada". Jest to zbiór opowiadań dotyczących rzeczy istotnych dla młodych ludzi. Jedym z poruszanych w niej tematów jest szacunek i to właśnie na nim skupiły się zajęcia. Dzieci po wysłuchaniu krótkiego tekstu Barbary Kosmowskiej "Szacun i gorzka czekolada" rozmawiały o swoim sposobie pojmowania tej wartości. Dyskusja doprowadziła do konkluzji, że szacunkiem powninniśmy darzyć każdego, w tym także samych siebie. W drugiej części zajęć mali uczestnicy opisywali najlepszego przyjaciela. W krótkich charakterystykach zawierali jego cechy i uzasadniali wybór. Lekcja zakończyła się wzajemnymi podziękowaniami oraz wspólnym zdjęciem. Było to już ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu "Ja czytam DKE". Filia nr 2 serdecznie dziękuje uczniom oraz paniom wychowawczyniom za trzyletnią współpracę. Życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, pełnego słońca, niesamowitych przygód oraz niezapomnianych lektur.