Strona główna/Aktualności/Spotkanie z demonami słowiańskimi w Kopalni Kultury

Spotkanie z demonami słowiańskimi w Kopalni Kultury

6 Października 2022

W środę 5 pażdziernika do Kopalni Kultury przyjechała Karawana Opowieści z "Opowieściami o demonach słowiańskich".

Podczas ich występu widzowie mogli zapoznać się z barwnym, choć dziś już lekko zapomnianym, światem demonów słowiańskich. Ich bohaterami były piękne choć niebezpieczne rusałki, rozśpiewane mawki, przerażające zmory czy też życzliwi w ludzkiej niedoli tajemniczy mieszkańcy leśnych ruczajów. Na rozstajnych drogach przenikało się to co widzialne ze światem duchów. Zdarzały się rzeczy i sytuacje, które zaskakują i niejednokrotnie przerażają.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Centrum Klutury