Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

14 MAJ 2018

JA CZYTAM

Uczniowe kl. II b ze swoimi szeleszczącymi dziełami
Uczniowe kl. II b ze swoimi
szeleszczącymi dziełami

JA CZYTAM - DKE. PODRÓŻNICZE ODKRYCIA - Detektyw Łodyka. Na tropie zagadek przyrodniczych - Wielkie "coś"

W czwartkowy poranek - 10 maja po raz ostatni przed wakacjami odwiedzili nas uczniowie z klas drugich S.P. Nr 7 w Czeladzi. Gromadnie przybyli na zajęcia z cyklu JA CZYTAM – DKE. Było to też spotkanie z kolejną książką Barbary Wicher, ale ty razem z Detektywem Łodygą.
Na tropie zagadek przyrodniczych. Dzieci wraz ze wspomnianym Eugeniuszem Łodygą odkrywały tajemnice "Wielkiego czegoś" znajdującego się w szafie mieszkania rodzeństwa Tadzika i Ameli. Każda nstępna strona książki odsłaniała nowe oblicze "czegoś" i skłaniała do myślenia nad rozwiązaniem. Podstawowe narzędzie, którym jest lupa ukazała, iż domowy mebel skrywał górę foliowych torebek. Ta historia bardzo spodobała się naszym małym gościom, gdyż okazało się, że w każdym domu jest takie miejsce, gdzie "lądują" wszelkie torby, reklamówki i woreczki foliowe. Tym samym dowiedziały się jaki to duży problem dla środowiska oraz w jaki sposób z nim sobie radzić. Rozwiązanie okazało się proste - segregacja śmieci. Po niesamowitej lekturze uczniowie zabrali się do wyczarowywania szeleszcących kwiatów, zwierząt, kokard, zegarków czy toreb podróżnych typu podręcznego.

Zajęcia zakończyły się życzeniami mile spędzonego czasu w bibliotecznej "Dwójce" oraz zaproszeniem do jej odwiedzania w czasie wakacji.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl