Strona główna/Aktualności/Nasz Luwr - cykl kopii wielkich mistrzów

Nasz Luwr - cykl kopii wielkich mistrzów

1 Grudnia 2023

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki w Czeladzi zaprasza do oglądania wystawy kopii dzieł malarskich wielkich mistrzów autorstwa Krzysztofa Zięcika. Ekspozycja zawiera 20 płócien ze 104 stanowiących całość kolekcji „Akwamaryn nasz Luwr”.

Obrazy, które można będzie podziwiać od 04 grudnia 2023 do 31 stycznia 2024 r. to m.in.: Pokłon pasterzy - El Greca, Pokłon Trzech Króli - Petera P. Rubensa, Ofiarowanie w świątyni - Rembrandt van Rijna, Dzieciństwo Chrystusa - Gerrita van Honthorsta, Chrzest Chrystusa - A.  Mantegni. Reprodukcje dzieł mistrzów z największych muzeów świata i obiektów sakralnych powstawały w latach 2020 - 2023. Oryginalne dzieła zdobią miejsca takie jak np.: Muzeum Prado w Madrycie, Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych w Antwerpii, Galerię Trietiakowską w Moskwie, Narodową Galerię Szkocji w Edynburgu, Luwr w Paryżu, Muzeum Watykańskie, Kościół San Giorgio w Wenecji, Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu, Starą Pinakotekę w Monachium, Metropolitan Museum w Nowym Jorku oraz Narodową Galerię w Londynie.

Wydarzenie doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia powstania kościoła Matki Bożej Bolesnej na Piaskach.