16 PAŹ 2018

Historia miasta na fotografiach Jerzego Żymirskiego

Dzieci prezentują widokówki o Czeladzi

W Filii nr 2 przez parę tygodni trwało poznawanie historii Czeladzi, dzięki wystawie fotografii Jerzego Żymirskiego.

"Czeladź - OBIEKTYWny portret miasta" to projekt Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi, który został wyróżniony w III edycji ogólnopolskiego konkursu grantowego Fundacji Banku Zachodniego WBK "Tu mieszkam, tu zmieniam". To sentymentalna podróż w czasie - do Czeladzi lat 60., 70. i 80. tych XX wieku, którą mogli odbyć uczniowie klas od I do III Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi. Wycieczkę uliczkami miasta zrobiły także dzieci z Przedszkola nr 5 w Czeladzi oraz podopieczni MOPS-u – Kreatywna PIASKownica, a tym samym dowiedziali się jak ich okolica zmieniała się prez lata. Na koniec spotkania zostały im wręczone pamiątkowe widokówki przedstawiające ważne miejsca dla czeladzian podarowane przez Stowarzyszenie Miłośników Czeladzi.