Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

20 WRZ 2018

Góry - pasja i przygoda

Literatura górska
Literatura górska

Podróże Małego Artysty znowu powróciły na Filię nr 2. Nasi mali globtroterzy 19 września pełni energii i wrażeń po wakacjach rozpoczęli kolejne wojaże.

Góry, które były tematem warsztatów rozbudziły w nich nowe fascynacje poznawania świata. Swoją przygodę rozpoczęli od zapoznania się z pięknem flory i fauny oraz klimatem panującym na różnych wysokościach. Następnie w jaki sposób należy przygotować sie do wyprawy, co ze sobą zabrać i jak zadbać o swoje zdrowie. Dzieci dowiedziały się gdzie można stawiać pierwsze wspinaczkowe kroki - sztuczne ścianki lub naturalne np. skały na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Miały możliwość wysłuchania informacji dotyczących najwyższych szczytów - ośmiotysięczników (Mount Everest, K2, Kanczendzong) oraz krótkiej historii o słynnych ludziach, którzy je zdobywali. To ludzie wielkiej pasji zarówno mężczyżni (Jerzy Kukuczka), jak i kobiety (Wanda Rutkiewicz).

Na kartach książek, gdyż literatura górska jest dosyć bogata, zobaczyli te piękne, niezmierzone pasma górskie oraz ich topografię. Warsztaty zakończyły się wykonaniem dwóch makiet z lotu ptaka ukazująch ukształtowanie terenu górskiego.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl