Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

03 PAŹ 2017

Good morning Wietnam - Kochanowski W Azji

Goście przybyli na spotkanie podróżnicze oraz prowadząca - Anna Żurek
Goście przybyli na spotkanie podróżnicze
oraz prowadząca - Anna Żurek

Uczestnicy ostatniego spotkania z cyklu "Podróże bliskie i dalekie" w Filii nr 2 przenieśli się w ciągu półtorej godziny do dalekiego Wietnamu.

Pomogłam im w tym Anna Żurek - jedna z opiekunek wyprawy "Kochanowski w Azji", na co dzień pedagog w ZSO nr 1 im. J.Kochanowskiego w Świętochłowicach. Grupa uczniów z tamtejszej szkoły spędziła 3 tygodnie w Wietnamie, poznając kulturę oraz zwyczaje tam panujące.

Pobyt ten został niezwykle ciekawie opowiedziany i pokazany podczas prezentacji multimedialnej, a także na zdjęciach z wyprawy, które można jeszcze przez najbliższe tygodnie zobaczyć.

Tunele Cu Chi wybudowane pzez Wietkong podczas wojny w Wietnamie wywarły duże wrażenie na towarzyszach wyprawy. Niewielkie miasteczko Sapa, gdzie podziwiali tarasy ryżowe oraz cham Island – grupa osmiu małych wysepek były dla nich niezwykłą krajobrazową atrakcją. Wszyscy uczestnicy wycieczki mieli także mozliwość skosztować pho, czyli wietnaskiej zupy z wołowiny a także uczyli się zawijania sajgonek. Mogli zobaczyć targ, który przyciągał różnorodnością produktów i ich kolorystyką. Takimi opowieściami podzieliła sie pani Ania, a tym samym wzbudziła duże zainteresowanie Azją wśród zgromadzonych na spotkaniu.

Warto podkreślić, że spotkanie odbyło się już w nowej czytelni powiększonej Filii nr 2.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl