12 KWI 2018

Flamastrem i ołówkiem - zapiski z podróży

Plakat informacyjny

Flamastrem i ołówkiem - zapiski z podróży – to tytuł wystawy rysunków Krystyny Brzozowskiej-Eymar, którą można oglądać w Bibliotecznej Dwójce na Piaskach.

Rysowanie to jej największe, obok podróży, hobby. Realizuje je od wielu lat. Tematem wiodącym jest architektura, szczególnie stare, tradycyjne obieky. Podstawowymi narzędziami, którymi się posługuje to blok rysunkowy oraz japońskie flamastry.

Na wystawie w Filii nr 2 podziwiać można rysunki powstałe głównie w krajach śródziemnomorskich (Chorwacji, Francji, Maroku, Włoszech). Są na nich fragmenty Florencji, Sieny, Wenecji oraz wielu ciekawych miejsc. Oglądając wystawę nie można pozostać obojętnym na piękno tych małych dzieł. Wyrazili to jednogłośnie uczestnicy wernisażu, który odbył się w dniu 09.04.2018. Wszystkich zainteresowanych sztuką oraz podróżami zapraszamy do naszej małej galerii w dniach 09.04.2018 – 05.05.2018.