Strona główna/Aktualności/Na orbicie światła i słów - wystawa prac Aleksandry (..)

Na orbicie światła i słów - wystawa prac Aleksandry Walkowicz

7 Czerwca 2023

Aleksandra Walkowicz twórca niezależny - tak zazwyczaj mówi o sobie autorka wystawy "Na orbicie światła i słów".

Aleksandra Walkowicz jest autorką publikacji poetyckich i literackich: tomiku poezji "Duchowe kopniaki" oraz książki "Szlakiem reniferów". Laureatka Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury w roku 2000 oraz "Lady Dy" powiatu będzińskiego w roku 2018r. Została również nagrodzona za szczególne osiągnięcia w roku 2020 w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury.

Dotychczas wystawy pani Aleksandry odbyły się 22 kwietnia 2022 r. w Filii biblioteki nr 20 w Sosnowcu, pod tytułem "Anioły i mandale". Druga wystawa miała miejsce 10 czerwca 2022 r. o takim samym tytule ,,Anioły i mandale" w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

Wystawa "Na orbicie światła i słów" to innowacyjny projekt autorki, który będzie można kontemplować również od strony witryn biblioteki. Każdy przechodzień będzie mógł zaczerpnąć ze źródła twórczości Aleksandry Walkowicz, oglądając i czytając niektóre utwory.

Wystawę będzie można podziwiać od 14 czerwca do końca sierpnia tego roku.

Serdecznie zapraszamy!