05 LUT 2018

Ferie na Filii 1 - Moda w bibliotece

Młodzież wykonująca prace plastyczne

Nuda w czasie ferii, nie ma racji bytu. Różne instytucje przygotowały szereg propozycji na spędzenie wolnego czasu.

Filia 1 zaproponowała podopiecznym Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny spotkania pod hasłem "Moda w bibliotece". Obecnie nastała moda na rękodzieła, a Filia 1 to "modnisia". Dlatego przygotowaliśmy odpowiednie materiały, by dzieci mogły uszyć breloczki, futerały na okulary, wykonać bardzo modne pompony. Dzieci potrzebowały do tego kolorowej włóczki, materiałów filcowych, waty, "włochatych" drucików, plastikowych oczek oraz innych elementów ozdobnych. W czasie wykonywania tych prac królowała igła z nitką. Powstały więc breloczki - pajączki i inne "zwierzaczki dziwaczki", przydatny futerał nie tylko na okulary. Uczestnicy zajęć poznali technikę wykonywania pomponów, do których potrzebny był ołówek, nożyczki i oczywiście dużo cierpliwości. Życzymy miłej zabawy i ciekawych efektów na pozostałą część ferii.