25 WRZ 2018

EksperymentujeMy

Dziecko wlewające płyn do naczyń do kubka
Dziecko wlewające płyn
do naczyń do kubka

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1 rozpoczęła nowy cykl twórczych zajęć dla dzieci w wieku 6 - 12 lat. Pierwsze spotkanie już za nami. Piana nie tylko w kąpieli - czy można malować pianą?

Uczestnicy premierowego spotkania zmagali się z tym zagadnieniem. Dowiedzieli się jak powstaje piana i co z niej wynika? Czym różnią się od siebie : piana morska od tej po przejściu cyklonu, pianki do golenia, kosmetyk do włosów, słodkie pianki , bezy - łakocie z ubitego białka oraz pumeks i zastygła lawa - to wszystko pokazały wyświetlane slajdy. Najczęściej dotąd kojarzyła się ona młodym naukowcom z higieną osobistą. O innym jej wykorzystaniu opowiedział wiersz Marii Konopnickiej "Pranie". Czy można więc malować pianą? Plakatowe farby z dodatkiem płynu do naczyń i wody były bazą wyjściową do przeprowadzenia tego doświadczenia. Kolorowa piana delikatnie nakładana na białe kartki papieru, tworzyła oryginalne obrazy.

Na kolejne intrygujące zajęcia – EsperymentujeMy, wszystkich ciekawych świata zapraszamy w przyszłym miesiącu.