23 LUT 2016

Dzień świstaka

Bibliotekarka pokazująca książkę dzieciom

W krótkie i pochmurne dni trudno o dobry humor.

Kiedy nic nam się nie udaje przychodzi na myśl Dzień Świstaka – coroczne święto, obchodzone 2 lutego w USA i Kanadzie. Na zajęciach literacko-plastycznych Filia nr 1 przybliżyła dzieciom z Przedszkola nr 4 postać świszcza i związanych z nim przepowiedniom - np. gdy wywabione z norki zwierzę zobaczy swój cień, zwiastuje to 6 tygodni zimy. Poprzez pokaz multimedialny i dobrane tematycznie książki przedszkolaki poznały wygląd i zwyczaje świstaków. Zainteresowanie dzieci wzbudziły charakterystyczne dźwięki tych gryzoni, wydawane przy nawoływaniu się lub w chwilach zagrożeń. Nasi mali goście dobrze się bawili zapełniając leśną polanę norkami zamieszkałymi przez rodziny świstaków.
W ramach cyklu Cała Polska Czyta Dzieciom, młodzi czytelnicy z Przedszkoli nr 4, 7 i 11 wysłuchały natomiast Wierszyków z morałem Stanisława Jaachowicza. Wszystkie grupy chętnie dyskutowały z panią bibliotekarką o tym, jaką nauczkę można wynieść z przygód bohaterów książki.