23 MAJ 2017

Dzieci świata - wystawa fotograficzna

Plakat informacyjny

Jednym z ulubionych tematów w fotografii są dzieci. Podróżując po krajach Azji Południowo-wschodniej spotykamy dzieci ulicy, brudne, płaczące, samotne lub proszące o jałmużnę.

Tamtejsze maluchy pomagają rodzicom: pracują sprzedając pamiątki lub jedzenie. Na ich buziach także można zobaczyć uśmiech i zadowolenie. Często też zdziwienie, że ktoś robi im zdjęcie. Niektóre z nich pozują robiąc zalotne miny, bo przecież wszystkie dzieci świata lubią się bawić. Młodzież szkolna imponująco czysta i schludna, przyjaźnie traktuje fotografujących.

Na wystawie w Filii nr 2 DZIECI ŚWIATA znalazły się zdjęcia przede wszystkim z takich krajów, jak: Birma, Chiny, Indie, Kambodża, Nepal, Sri Lanka, Wietnam ale także Izrael, Oman czy Tanzania. Autorami są: Marianna Boś, Andrzej Herman i Joanna Herman.

Ekspozycję można oglądać do 17 czerwca 2017 r.