28 WRZ 2017

Dlaczego morze jest słone

Dzieci z Elsą i Śnieżką

Do Baśniowego świata przedszkolaka - hasło przewodnie głośnego czytania, przybyła Elza z Krainy Lodu i królewna Śnieżka.

Dzieci w zaprzyjaźnionych placówkach - Przedszkolach nr 4, 7 i 11, po krótkiej pogawędce na temat legend, baśni i bajeczek wysłuchały,,Legend morskich”. Tym razem prezentowano je w formie audiobooka. Dobrze wiedzieć dlaczego morze jest słone, albo czemu flądry mają krzywe pyszczki? Legenda,,Śledź i flądra” udzieliła odpowiedzi na te pytania. Dzięki grantowi otrzymanemu z MKiDN zakupiono audiobooki, kolorowanki oraz wypożyczono stroje, w których bibliotekarki rozpoczęły nowy cykl literacki. W tym roku szkolnym zaprosimy przedszkolaczki na przeróżne baśniowe przygody wraz z ich bohaterami.