05 KWI 2016

"Czytam w podróży... Herberta" 2016

6 kwietnia (środa) zapraszamy do uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji "Czytam w podróży... Herberta" 2016

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi bierze udział w akcji organizowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta "Czytam w podróży". Jej celem jest upowszechnienie spuścizny twórczej Zbigniewa Herberta i zachęcenie społeczeństwa do czytania - na przykład w czasie podróży. Jest to element ogólnopolskiej kampanii społecznej "Pan Cogito".

Wszystkim odwiedzającym w tym dniu Bibliotekę Główną oraz filie będziemy wręczać zakładki z fragmentem wybranego utworu Zbigniewa Herberta. W ten sposób zainspirujemy Państwa (taką mamy nadzieję) do zainteresowania się twórczością Poety i poezją w ogóle.

Zapraszamy Państwa również do odwiedzenia strony internetowej oraz profilu Fundacji:
Strona internetowa -  www.fundacjaherberta.com
Profil Facebook - www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito