05 WRZ 2018

Czeladź na fotografiach Jerzego Żymirskiego w bibliotecznej "Dwójce"

Plakat informacyjny

Filia Nr 2 ma przyjemność zaprezentować istotną dla mieszkańców wędrującą wystawę o Czeladzi.

Wystawa Czeladź - OBIEKTYWny portret miasta według Jerzego Żymirskiego to sentymentalna podróż w czasie - do Czeladzi lat 60., 70. i 80. tych XX w. Podróż możliwa do realizacji, gdyż wśród ogromnej spuścizny fotograficznej Artysty znajdują się setki slajdów oraz negatywów fotografii przedstawiających Czeladź dawno już zapomnianą - Zapłocie w okresie zmian, ulice Staszica, Kilińskiego, Będzińską, Bytomską, Cmentarną, Przełajską, Szpitalną, Wojkowicką i wiele, wiele innych miejsc. Słowem Czeladź, która dzisiaj wygląda już zupełnie inaczej.

Dygitalizacja owej spuścizny i udostępnienie jej szerokiemu kręgowi odbiorców była mozliwa dzięki grantowi pozyskanemu przez Stowarzyszenie Miłośników Czeladzi z Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego TU MIESZKAM TU ZMIENIAM.

Zapraszmy do naszej, czytelnianej galerii do końca września 2018.