06 MAJ 2019

Chodzisz z dzieckiem do biblioteki? Dajesz mu więcej, niż myślisz.

Plakat promujący akcję

Już we wrześniu startuje II edycja projektu "Mała książka – wielki człowiek", w której bierze również udział nasza Biblioteka!

Chcielibyśmy, aby jednym z ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek". Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na nich wyjątkowy prezent – nowa Wyprawka Czytelnicza, na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji na stronie: www.wielki-czlowiek.pl