13 KWI 2018

CZYTANIE BARBARY WICHER NA "DWÓJCE"

Zdjęcie z bohaterami spotkania i ich pracami
Zdjęcie z bohaterami spotkania
i ich pracami

Filia nr 2 po raz kolejny powitała dzieci z klas drugich na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego – JA CZYTAM.

Prawdziwa przyjaźń - to temat dzisiejszych zajęć, a to za sprawą serii książek Barbary Wicher o wesołym piesku Tofiku. Dzieci wysłuchały jednej z przygód o nim, a tym samym dowiedziały się o obowiązkach każdego właściciela zwierzaka, takich jak: wychodzenie na spacery, karmienie, pielęgnacja a także dbanie o zdrowie. Posiadanie czworonoga to miłe chwile razem spędzone na zabawie. Mali uczestnicy wykonali wizerunki swoich pupili.

Pani Barbara Wicher urodziła się w Czeladzi, mieszkała na Piaskach, natomiast obecnie, od kilkunastu lat, jej dom to Francja.

Jest autorką publikacji dla najmłodszych między innymi wspomnianej serii o Tofiku: "Hura! Mamy pieska!, "Tofik i przygoda w parku", "Tofik u weterynarza"; cyklu o tematyce świątecznej: "Prawdziwe przygody Świętego Mikołaja", "Nowe przygody Świętego Mikołaja"; serii opartej na programie edukacyjnym stacji MiniMini+: "Detektyw Łodyga". Powieści dla młodzieży: "Zapiski nastolatki (nie) takiej jak inne", także fantastyczne - seria o Tybaldzie. W jej dorobku również są przekłady literackie z języka francuskiego: Annie Jay - seria powieści historycznych dla dzieci, seria : Zwierzęta Oli oraz powieści Pierre Bottero (np:. Ewilan z dwóch światów. Wyspa przeznaczenia"), Frederic Dard ("Winda", "Płacz kat") i Thierry Serfaty ("Piąty pacjent"). Warto nadmienic, iż autorka posiada syna Hugo, który jest często jej konsultantem podczas powstawania kolejnych książek.