Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

03 GRU 2019

Bunt w baśniowym świecie

Dzieci projektujące dobranockę
Dzieci projektujące dobranockę

Podczas listopadowych spotkań z przedszkolakami obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

5-latki, grupa A, z Przedszkola nr 4 miała trudne zadania uporządkowania szczegółów z bajek. Bohaterowie znanych kreskówek pozamieniali swoje stroje, trzeba było znaleźć błąd i pokolorować bajkowego urwisa.

Wraz z 5-latkami, grupą B, z Przedszkola nr 4 i 5-latkami z Przedszkola nr 7 założyliśmy kącik przyrodniczy. Rozmawialiśmy o drzewach iglastych, porówniwaliśmy wygląd szyszek, by na końcu zasadzić je w kolorowych słojach – teraz będziemy czekali na małe choinki.
O tym, że Dzień Zmarłych nie musi być smutny rozmawialiśmy z 6-latkami z Przedszkola nr 7. Przy okazji poznaliśmy zaduszkowe tradycje z Meksyku, Chin, Hiszpani, Filipin, czy Peru. Okazało się, że wszyscy znają bajkę Coco, więc stworzenie kolorowej muerty nie było trudne.
W listopadzie obchodzimy też Światowy Dzień Telewizji. Dla 6-latków z Przedszkola nr 4 była to więc okazja aby zobaczyć prezentację multimedialną przedstawiającą pierwsze telewizory i studia telewizyjne oraz porównać bohaterów współczesnych kreskówek z bajkami z dawnych lat. Na ekranie kartonowego telewizora stworzyliśmy na koniec naszą własną dobranockę.
Nie zapomnieliśmy również o seniorach! W każdy poniedziałek, w DPS „Senior” można było wysłuchać fragmentów audiobooków i przejrzeć bieżącą prasę. Dla osób żądnych emocji odbywały się gry, w ramach UTW, Rummikub Caffe dla Seniora. Natomiast osoby ceniące sobie klubowe spotkania mogły wybierać pomiędzy Podwieczorkiem z planszówką, a MiksSeniorem. Na tym ostatnim powstały przepiękne świąteczne ozdoby, które podziwiać można na Filii nr 1 do 13 grudnia.

 

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl