26 CZE 2018

Bookcrossing w Filii nr 1

Bookcrossing

Jeśli lubisz czytać - weź książkę do domu, przeczytaj i przekaż dalej.

Od 12.06.2018 r. Filia nr 1 uwalnia książki. Czekają na bookcrossingowym regale, podobnie jak książki i czasopisma w plenerowym kąciku czytelniczym - "Pod Wierzbą". Ławeczka z poduszkami zaprasza na wygodne, letnie czytanie. Dla najmłodszych czytelników w kąciku przygotowane są też kredki i kolorowanki.

Baśniowy świat przedszkolaków, przed wakacjami, odwiedził Jan Kasprowicz z bajką pt. "O cudownym dębie i baranim kożuszku", ze zbioru "Legend i baśni polskich". W Przedszkolu nr 4 wszystkie grupy wiekowe wysłuchały ciekawej historii królewny, przebranej za służącą, która podobnie jak Kopciuszek znalazła szczęście dzięki pracy i zgubionemu trzewiczkowi.

Przez całe lato, w każdy poniedziałek, o godz. 11.00, zapraszamy osoby starsze do DPS "Senior" na słuchanie audiobooków w ramach cyklu spotkań: Co w książkach piszczy? Projekt jest realizowany w ramach dotacji z MKiDN.

Życzymy przyjaciołom bibliotek udanych wakacji z wycieczkami i książeczkami!