Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

05 LIP 2017

Biblioteka czyta dzieciom

Bibliotekarka z przedszkolakami
Bibliotekarka z przedszkolakami

Począwszy od października ubiegłego roku dzieci z czeladzkich Przedszkoli nr 4, 7 i 11 brały udział w comiesięcznych spotkaniach organizowanych przez MBP Filię nr 1 w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Nasze głośne czytanie odbywało się pod hasłem „Mądra Mysz w przedszkolu”. Jej celem było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz promocja literatury dla dzieci, która posiada nie tylko piękne ilustracje, ale też mądre i pełne humoru teksty, a przede wszystkim ułatwia naukę czytania.

Zuzia idzie do przedszkola. Bohaterami opowieści byli przedstawiciele takich zawodów, jak : kucharz, ogrodnik, opiekun zwierząt w ZOO, kierowca autobusu, księgarka, czy pszczelarz.

Kiedy nastała wiosenna pogoda, wybraliśmy się na piknik z jedną z bohaterek książek – Zuzią. Wspólnie zastanawialiśmy się, co włożyć do piknikowego kosza, jak się ubrać i w co się bawić podczas wycieczki.

Podczas ostatnich czytań przed wakacjami rozmawialiśmy o pakowaniu walizek, sposobach spędzania wolnego czasu na plaży i w górach, a także o pamiątkach jakie warto przywieźć, tak żeby miło wspominać wczasy przez cały rok. Do każdej książki bibliotekarze przygotowywali kolorowanki nawiązujące ilustracją do czytanej bajki, a także dostosowane poziomem trudności do wieku dzieci.

Zaproponowane lektury podobały się naszym małym czytelnikom, gdyż odwiedzając bibliotekę pytają o te książeczki, chcąc przeczytać je jeszcze raz. Mogą to być również dobre propozycje na wakacyjne głośne czytania, tym razem z rodzicami, starszym rodzeństwem lub dziadkami.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl