10 STY 2020

Anioły na dobry rok

Plakat informacyjny

Jak co roku najczęściej powtarzanymi słowami w tym czasie są życzenia szczęśliwego nowego roku. Filia nr 2 zachęca by w lata 20-te XXI wieku wejść z nową mocą.

Z tej okazji zapraszamy do oglądania wystawy prac pani Agaty Parady "Anioły na dobry rok". Agata Parada socjolog, aktor, artysta-amator. Swoje prace wystawiała w kilku miastach Zagłębia, m.in.: Będzinie, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej. Jej ulubionym motywem, a zarazem inspiracją są właśnie anioły. Anioł kojarzony jest z postacią, która czuwa nad nami i wspiera w codzienności. Obrazy zaprezentowane w naszej bibliotece bardzo dobrze odzwierciedlają te cechy. Każdy z przedstawionych aniołów pełni konkretną rolę. Znajdziemy zatem anioła miłości, przyjaźni, dobrej energii, ale i złamanego serca. Obrazy malowane są na płótnie lub starych deskach, często pochodzących z recyklingu. Podziwiać można także fantazyjne poduszki i nietuzinkową, sznurkową oraz glinianą biżuterię. Pani Agata tworzy swoje prace, jak sama mówi z niczego. Materiały powszedniego użytku odpowiednio skomponowane tworzą wspaniałe ozdoby.

Zapraszamy do odwiedzania Filii nr 2 na Piaskach i bliższego zapoznawania się z jej twórczością  - może ktoś znajdzie swojego opiekuna codzienności.

Wystawa dostępna jest od 09.01.2020r. do 07.02.2020r.