01 SIE 2017

40 lat TKKF Czeladź

Burmistrz Z. Szaleniec z Zarządem TKKF

Do 25 sierpnia w Galerii Exlibris MBP prezentowana będzie wystawa 40-lecie TO TKKF Czeladź Saturn. Zdjęcia, puchary, medale to tylko część z bogatego dorobku czeladzkiego Koła.

Aż łezka się w oku kręci, tyle wspomnień, tylu ludzi, kiedyś młodych dziś dojrzałych, ale nadal aktywnych i zaangażowanych w sportowe działania miasta. Nie sposób wymienić wszystkich osób, które przez te 40 lat reprezentowały Czeladź i zdobywały sukcesy również na arenie międzynarodowej. Bez wątpienia najważniejszą osobą - założycielem i przez 38 lat prezesem i inicjatorem wszelakich działań TKKF był (i nadal jest, choć prezesem to już honorowym), Wacław Majcherczyk. Wystawa skierowana jest do wszystkich mieszkańców, nie tylko tych zainteresowanych sportem. Pokazuje piękny kawałek historii naszego miasta i ludzi, którzy przez swoją aktywność w terenie sławili naszą Czeladź. Przyjdźcie, zobaczcie....a może też zapragniecie biegać, albo chodzić, albo....